Asztrozófiai csillagbölcselet
Elöljáróban azt az asztrológiai tézist feltétlenül meg kell említenem, hogy az állatövi jegyek ismertetésénél, a 12 Zodiákus jegy leírása során, csupán alap princípiumokról van szó, de sohasem magáról az emberről! Ebből következően természetesen érthető, hogy a standard jellemzések eltérő mértékben lesznek “találóak” valakire (az adott szülöttre nézve). Ezzel azt szeretném hangsúlyozni, hogy itt –a JEGYek karakterisztikai leírásainál- alapvetően egy ősprincípium jellemzéséről van szó, amely archetípikus - vegytiszta formájában soha nem érvényes egy adott emberre!!!
Bármennyire is jellemző egy állatövi jegy természete valakire, mert mondjuk kiemelten hangsúlyozottá válik azáltal, hogy dupla-Jegy dominancia érvényesül, (mondjuk egy ‘dupla Kos’, mert úgy a Napjegye, mint az AC-e a Kos csillagjegyet képviseli), valódi személyisége mégis mindig az Asztrogrammjában látható összes elem speciális keverékéből adódik!! Mert egyéniségünket mindegyik -Horoszkópunkat alkotó- ősprincípium együttes viszonya adja, amelyet csak a pontos születési/natális képlet felállításával lehet körvonalazni és definiálni.
Az emberi személyiség specifikussá tételében (karakter árnyalása folyamatában), kezdhetnénk akár azzal a ténnyel, hogy már önmagában az adott Zodiákus jelen belül is 3 különböző kategória van, az ún. dekanátusok megléte miatt. Mert minden csillagjegy fel van osztva 3 x 10˘ fokos szakaszra, amelyek a testi-lelki-szellemi ‘jegytízedeket’ képviselik, azaz a jegyen belüli további specializációt lehetővé téve, egyenként fizikai, érzelmi és mentális ‘jegyharmadokat’ jelentenek. És nem beszélve a még további jellemrajz árnyalást lehetővé tevő szegmensek tanáról, a dekanátus-jegyharmadokon belüli még kissebb (egyenént 2.5˘ fokos) részegységek látens jelenlétéről, amik egy mélyebb átszínező hátteret adnak az adott planétának, akárcsak az állócsillagok ‘plusz potenciálja’.
Ergo nemcsak a Napjegyünk vagy Holdjegyünk, hanem az összes további klasszikus bolygó (az ún. “személyi jelölők”) is differenciálódik és további ‘színező árnyalatokat’ kap, a fönt említett 3 db. dekanátus és 12 db. szegmens révén.
- Nincsenek hozzászólások.